| Nirgomax a întrebat:

Ce apa trebuie sa pun in proteine sa fie mai bune?

15 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Apa neagra...
Apa normala ma.

| Nirgomax explică (pentru DeathIncarnate):

Eu vreau sa zic ce fel de apa - aqua carpatica am vazut ca pun multi, eu am pus cu apa de la robinet si are un gust oribil iar cand imi cumpar au un gust super bun, sa iau apa aqua carpatica sau orice fel?

| ibaal a răspuns:

Fa cu lapte!winking Au gust mai bun, se dizolva bine, si are si el proteine, calciu si etc.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Nirgomax):

Eu le iau cu Dorna/Aquatique si uneori cu apa de la robinet, deci e cam irelevant cu ce tip de apa le bei, efectul e tot ala.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ibaal):

1. Calciu din lapte e un mare ZERO, raportul calciu-magneziu fiind dezastruos laptele chiar iti afecteaza calciul din organism.

Pe scurt, pentru calciu: NU bei lapte

2. Laptele incetineste absorbtia proteinelor.

3. Proteina are un gust groaznic, nu apa, cine stie ce-o fi luat de la Redis sau alta firma de genul...

| Cosmin86 a răspuns:

Ce supliment ai luat, concret: nume produs si nume firma.

| Nirgomax explică (pentru Cosmin86):

Creatine pro mass, pro nutrition

| Violleta2022 a răspuns:

Apa de ploaie!

| Panamax a răspuns:

Apa sfintita.

| Nirgomax explică (pentru Cosmin86):

Creatine Pro Mass, Firma Pro Nutrition Aroma Ciocolata

| Chitaristul26 a răspuns (pentru Nirgomax):

Aia e creatina... nu proteina.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Nirgomax):

Nu aia, vorbeam de proteina. Zi ce-ai luat.

| Nirgomax explică (pentru Cosmin86):

Creatine Pro mass

| Cosmin86 a răspuns (pentru Nirgomax):

Ok, aia nu e proteina. Contine si proteine intr-o cantitate foarte mica, in rest e axat pe carbohidrati si creatina.

NU mai zi "proteine" decat la produsele care chiar contin proteina (concentrate proteice).

Gainerele romanesti in general sunt niste porcarii, de la carbohidrati de proasta calitate au gustul ala. Ia si tu de la o firma recunoscuta international (ON, Muscletech, Gaspari, Weider, etc.).

In general evita firmele romanesti.

| RAY a răspuns:

Proteinele venite din alimentatie sunt superioare la pudra aia plus ca ce e in plus se pierde prin urina, deci lasa prostilie astea, si consuma carne de calitate superioare, carne de la porci crescuti la tara e o varianta mult mai buna si sanatoasa