| HanszmR a întrebat:

Ce aplicatie buna pentru alergat imi recomandati? Cel mai important, as vrea sa masoare distanta cat mai aproximativ

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cea mai buna pe care am intalnit-o pana acum e aplicația de la Huawei, Health pe care o folosesc împreună cu un smartwatch de la ei. Foarte precisa. Si nici nu e nevoie de telefon sa il car dupa mine. Ceasul are gps si cand se conectează la tel descarca toate datele dupa alergat.

Daca nu ai Huawei eu m-am impacat bine si cu Runtastic.

| CIaudiu a răspuns:

Aplicatia originala a telefonului.

| SingleForOne a răspuns:

Nu-ți măsoară alergatul, ci îți măsoară mișcările telefonului, fie în pantaloni, fie în mână și "te joci dea avionul" sau îl zgudui puțin.

| Gnomzy a răspuns:

Salutare!
Personal folosesc aplicația?, aplicație pe care o și recomand.
https://play.google.com/......ps/details

Apare pe hartă cât alergi și distanța, de asemenea, pe aplicație există programe de antrenament predefinite, însă îți poți face și tu unul pe care să îl urmezi.
Folosesc aplicația de aproape doi ani și se ridică la nivelul așteptărilor mele, cu toate că nu am încercat altele.

| Gnomzy a răspuns (pentru Gnomzy):

Aplicația se numește "Start to Run. Running for Beginners"
Am folosit font italic și nu mi-a citit caracterele.

| PatruCalin a răspuns:

Îți recomand strava