| obsercvayr a întrebat:

Ce avantaje are un Fundas si un Atacant La Fotbal?

4 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Cum adica avantaje? Sunt 2 posturi diferite... Avantaje materiale, sau ce? laughing

| MegaChrysos a răspuns:

Saluthappy Fundasul avantaje fata de? De atacant? Avantajele ar fi ca are un joc de cap mai bun, o degajare a mingii mai puternica.
Iar atacantul fata de fundas? Faptul ca este mult mai tehnic, are viteza mai mare ( in unele cazuri) samd.

| eric777 a răspuns:

Pai un fundas are avantajele ca el nu alerga mult iar atack. alerga super mult, nu e vina fundasului daca trece atacantul(advers) de el deoarece are portar in spate pregatit si atacantul do-ar ca da multe goluri sper ca am fost de ajutor

| IMC90 a răspuns (pentru eric777):

Esti tu convins ca un fundas nu alearga mult? Atacantu sta la pomana, fundasu alearga pe tot terenul si are de acoperit o zona mult mai larga...