| Stropdeploaie a întrebat:

Ce caută o echipa de fotbal ungureasca in Liga 1 a țării noastre?
( Sepsi Sf. Gheorghe )

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Istorie ai dovedit aici ca nu stii

https://www.tpu.ro/......ra-regala/

Dar nici geografie nu prea?

| minrest a răspuns:

Pentru ca au valoare, dragul meu; altfel ar fi evoluat in Liga 3.

| cfrtobias a răspuns:

Daca e creat in Romania unde sa fie? altii de ce merg in strainatate de is romani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare ciudat că-i finanțează guvernul Ungariei, dar modul în care ai pus întrebarea e idiot

| gothicbat a răspuns:

O minge.

| CosminAka123 a răspuns:

Nu-i echipa ungureasca, Sfantul Gheorghe se afla in Romania. Dar DIN CAUZA ca sunt multi unguri care traiesc in Covasna si in general in Transilvania, probabil vor sa se faca remarcati prin tara. Maghiarii investesc in mai multe echipe romanesti, mai era si prin Miercurea Ciuc. Totusi acest lucru nu e ceva rau, aduc bani in tara ceea ce e de bine laughing))

| minrest a răspuns (pentru CosminAka123):

Deci maghiarii vor sa se faca remarcati prin tara, de asta joaca fotbal; sper ca am inteles bine. Atunci romanii de ce joaca fotbal? Vor si ei sa se faca remarcati? Sau mai degraba joaca fotbal cei ce au talent, ii sustin cei ce au pasiunea asta, indiferent de etnie.