| Xerol a întrebat:

Ce contează mai mult când vrei sa iei proteine pentru masa musculara, cantitatea sau calitatea?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Pai cantitatea e cunoscuta deja: 2 grame/kg-corp zilnic. Aici trebuie sa ajungi.

Calitatea e super importanta, evident. Cele mai bune surse de proteina: muschiul de vita (eu mananc si 3-4 fripturi de vita pe zi), porc, curcan (sau pui), oua, branza, nuci, caju/migdale, etc.

2 răspunsuri:
| Neagandalf a răspuns:

Conteaza tipul proteinei si cantitatea perfecta pentru tipul corpului tau.
Dar cel mai si cel mai important ramane alimentatia, odihna si bine inteles antrenamentul! Succes

| Violleta2022 a răspuns:

Conteaza natura lor!
Sa fie carne organica, aceea este proteina cea mai sanatoasa, care se asimileaza bine de corp.
Porcariile sintetice care vin la borcan, sunt cele care au efecte negative masive.