| cripsontyphoon a întrebat:

Ce credeti ca te dezvolta mai mult atat fizic cat si psihic, sala sau kickbox-ul?

Răspuns Câştigător
| topsecretxxx a răspuns:

Dupa kick la fel te vei simti asa, mai mare, mai ''periculos''... diferenta mare nu este. Am un coleg care se ocupa cu kick... cum a fost ''baiatul mamei'' asa si a ramas, in personalitatea sa nu s-a schimbat nimic, pur si simplu se duce la diferite competitii, ocupa locuri. Daca vrei sa te dezvolti fizic - umbla la sala, dar daca vrei sa te simti mai ''periculos'' umbla la kick.

4 răspunsuri:
| CulturismsiFitness a răspuns:

Aici depinde de fiecare in parte. Daca faci sala si iei si steroizi de faci praf pe plan psihic. daca nu iei steroizi si faci sala natural te dezvolti mai tare ca si unu care face kickbox.
Daca faci kickbox te dezvolti fizic dar nu la fel de tare ca si la sala. In plus depinde de fiecare in parte, la unii le creste agresivitatea la altii ego.

| topsecretxxx a răspuns:

Sala

| cripsontyphoon explică (pentru topsecretxxx):

Fac sala de 1 an, rezultatele se vad, insa nu ma simt diferit. Ma simt doar putin mai mare, putin mai umflat si voiam sa vad cum m-as simti dupa kick.

| topsecretxxx a răspuns (pentru cripsontyphoon):

Dupa kick la fel te vei simti asa, mai mare, mai ''periculos''... diferenta mare nu este. Am un coleg care se ocupa cu kick... cum a fost ''baiatul mamei'' asa si a ramas, in personalitatea sa nu s-a schimbat nimic, pur si simplu se duce la diferite competitii, ocupa locuri. Daca vrei sa te dezvolti fizic - umbla la sala, dar daca vrei sa te simti mai ''periculos'' umbla la kick.

| baiatulmisterios0908 a răspuns:

Sala