| AlexeyMan99 a întrebat:

Ce diferenta e intre judo si lupte greco-romane? Adica nu sunt cazut din luna, stiu cam despre ce e vorba in fiecare deci nu vreau replici gen "in judo poti kimono, in lupte nu - judo e din Japonia, luptele nu", ci avand in vedere ca ambele sa bazeaza pe trante, ce face diferenta in tehnici? Ce tehnici din judo sunt interzise in lupte si invers?

Dar intre lupte greco-romane si lupte libere ce diferente tehnice sunt?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te uiți pe You Tube și vezi.