| asker a întrebat:

Ce e mai util in autoaparare? Kickboxul sau celelalte arte martiale?

8 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Kickboxul este o arta martiala...cum ti-a venit intrebarea asta desteapta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice te face capabil sa te aperi 1 vs 1. De la 1 vs 3, 4, 5, 6 etc e mai greu happy
Centura neagra in arte martiale/karate imi pare ca da mai bine decat kickbox.

| Reghqen a răspuns:

Mai bine te apuci de MMA, curprinde toate artele marțiale, după cum spune și numele MMA = mistic martial art.
Eu ca tatal meu am făcut box, deoarece îmi place la nebunie, și am învățat multe în aproape 3 ani de box.

| siriusblack98 a răspuns (pentru Reghqen):

MMA inseamna Mixed Martial Arts.Nu stiu ce ''mistic'' zici tu acolo.

| Reghqen a răspuns (pentru siriusblack98):

Ah da am greșit, îmi cer scuze rolling on the floor

| Deeadeuutza a răspuns:

Bai eu știam ca kickboxul este o arta martiala?

| asker explică:

Imi scuzati ignoranta laughing, ma refeream la kickbox si la celelalte arte martiale. Sau mai bine zis...care e mai util in aparare? Ce sport/arte martiale?

| AnastasiaK a răspuns (pentru asker):

Sa inveti pentru autoaparare...niciuna nu e mai utila decat fuga. Ca sa ajungi sa fii suficient de bun/a sa te poti apara in viata reala, unde nu mai exista regulile din sala, ai nevoie sa ai ani buni de experienta si lucrati ca lumea ca poti sa faci sport de contact o viata si tot sa fii praf(eu stiu oameni care faceau kickbox de 10 ani ca hobby, iar eu dupa nici un an puteam sa ii bat). Deci daca e sa faci un sport, alege unul care iti place.