| RAY a întrebat:

Ce echipa preferata de fotbal aveti?
National si International

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Dupa cum stii, iubesc Arsenalul, si doar el conteaza pentru mine!

La nivel de nationala mi-au placut mai multe de-a lungul timpului, am simpatizat destul, dar nu incat sa-mi intre la inima, imi place fotbalul german si Germania, cu ei tin la mondial

| RAY explică (pentru Drimmero):

Vielen dank, nu va fi usor mai ales ca e vorba ca e in Rusia, chiar ca va fi ceva daca vom castiga mondialul chiar in rusia

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Ori Germania,, ori Franta vor castiga in Rusia vara viitoare, ambele sunt 2 echipe fenomenale, mai ales Franta, are o generatie incredibila, astia mereu au avut jucatori de clasa.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Sau poate portugalia sau Spania, Italia, cine stie vom vedea, Romania sigur nu va castiga asta e sigur

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Romania a fost eliminata inca din fazele de calificare, n-are ce cauta acolo, are interzis!

Portugalia nicio sansa, Italia la fel... Spania are o echipa bunicica, dar nu vreau sa castige ei, mi s-a luat de capsunari.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu uita de europene

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Fotbalul romanesc e la pamant cu totul, candva eram si eu fan liga 1, tineam cu Steaua,, dar scandalul ghiolbanesc de acolo m-a facut sa ma reprofilez spre fotbalul mare, iar Anglia mi-a oferit ce-mi doream.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Aveti forum in Romania?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt deloc, alea englezesti sunt baza!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Ai ajutat echipa asta cu banii?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Doar ma uit la meciurile lor si le bag banii in conturi... deci pot spune ca am ajutat-o cu bani.

Suporter ca mine mai rar poate avea Arsenalul, eu si la 0-10 raman pe stadion si cant pentru el, pe vant, pe ploaie... eu im fac datoria si nu plec de pe stadion!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Daca vezi un meci astia primesc banii?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Desigur, din drepturile Tv, echipele engleze castiga cei mai multi bani din drepturile astea tv, din vanzarea de tricouri si fulare si ce vrei tu, totul intra in conturile clubului, Arsenal e o echipa putred de bogata, are rezerve mari de bani, are multi fani, e echipa de traditie,, tot ce iti trebuie, doar oamenii din interior strica toata frumusetea.

| RAY explică (pentru Drimmero):

în 2007 valora 600 de milioane de lire sterline
de curiozitate cat costa un bilet in campionat si cand joaca in liga campionilor?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Are cele mai scumpe tichete, in jur de 30-40 de lire cand joaca cu o echipa slaba in campionat, in UCL sare de 100 de lire lejer un bilet normal,, au pus si astia niste preturi la bilete.
Ti-e si greu acum sa ajungi in Anglia, strabat toata Europa pentru ei, cheltui o groaza de bani daca vreau sa vad pe stadion un meci

| RAY explică (pentru Drimmero):

Poate va veni vreodata in Romania cine stie, sunt foarte multi banii, milioane de lire sterline

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Mor de ciuda...altii transfera pe bani multi, iar conducerea ratata de acolo nu aduce nimic bun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Se numeste capitalism.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Poate sunt mai zgarciti cu banii, totusi sunt bolovani pentru ca ar veni alti banii, cei drept valoarea a scazut, inainte erau multi din brazilia acum nu prea, sunt multi copii grasi care nu prea mai fac sport, asta se vede in orice sport, trebuie facut sport de mici si mai mult, eu degeaba as vrea daca nu as avea banii nu ma r baga nimeni in seama e aiurea

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Se numeste cretinism...am uitat, e idolul tau W0nger!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Da! Fara el, pentru mine, Arsenal nu exista. E o legenda a fotbalului, a Premier League si a lui Arsenal.

Acum iti pun eu o intrebare: Tu ai cumpara ceva ce nu-ti trebuie?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Bwhahahaha,deci mosul e o legenda pentru tine, e cel mai mare troll hodorogul asta, e pur si simplu un escroc ordinar!

Ai impresia ca viata e roz la Arsenal si avem doar jucatori world-class?
Nu stii tu unde bat, pana nu.pleaca,Arsenal e in coma

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

E in coma din punctul de vedere al unui ultras, din punctul de vedere al lui Kroenke (daca asa il cheama) merge foarte bine.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Kroenke out!
W0nger out!

Cum poti sa le iei apararea mascaricilor astora?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu ma intereseaza conducerea, doar lui Wenger ii voi lua mereu apararea, o legenda nu merita tratamentul de care are el parte.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca noi tunarii merita umilintele incasate de Arsenal din cauza astuia,, nu ai cum sa-i iei apararea, nu exista asa ceva!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Dar un titlu fara infrangere au meritat?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Erau alte vremuri, aveam legende care imbracau tricoul lui Arsenal,, aveam cel mai complet fotbalist in echipa, pe Henry...ala era spiritul adevarat al tunarilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Si pe Henry cine ''il inventase''?happy

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

O zici de parca Henry nu era deja fotbalist mare inca de pe vreamea cand evolua pentru Monaco.

E drept ca a fost 'copilul' lui Wenger,, dar calitatile lui Henry erau de necontestat.
Atat a facut bun pentru Arsenal, faptul ca l-a adus pe Henry si am mai castigat trofee cu el pe teren, dar nu pot sa uit si nici sa iert plecarile lui Fabregas, Nasri, dar mai ales a lui Van Persie sub comanda lui Wenger, nici faptul ca Luis Suarez trebuia sa fie jucatorul nostru,, nici faptul ca nu am mai luat un titlu din 2004

42 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Intotdeauna cu Paok Salonic, din echipa romaneasca cu toate laughing, caci atunci cand au jucat romanii cu grecii cu ambele echipe am sustinut.

| RAY explică (pentru MihaelaDart):

Ce lipsa de patriotism frate

| MihaelaDart a răspuns (pentru RAY):

Sincer sa iti spun nu ma consider patrioata, desi sunt mandra ca-s romanca oriunde imi fac rost in viata.winking Si cum Grecia imi este a doua casa, da, tin cu echipa greceasca. big grin Recunosc nu sunt microbista deloc, imi sustin mai mult pe sotul meu grec care este fan Paok.

| RAY explică (pentru MihaelaDart):

Eram ironic, nici eu miha

| RAY explică:

Sa raspund si eu? Imi place barcelona, bayern si nationala germaniei si in ro poli Timisoara sau o echipa care sa ma impresioneze, funda?

| Clorox a răspuns:

Nu am asa ceva...
Dar cred ca ar fi cat de cat Arsenal, mi-a zis Drimmero cate ceva despre ei si chiar mi-au placut. Doar atat laughing

| RAY explică (pentru Clorox):

Drimmero ne corupe pe toti

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Nu exista 'cat de cat' cand e vorba de Arsenal, ori iubesti echipa,, ori nu... alta alternativa nu ai!

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Prima varianta sa fie atunci laughing

| deeeaqq a răspuns:

Cm - Germania
ro - Dinamo
internațional - Real și bvb

cu plăcere

| CleanHeart a răspuns:

CFR cluj si Barcelona, desii sunt fata ador sa ma uit la meciuri.

| Volsvagan70 a răspuns:

Eu tin cu CSU Craiova, echipa orasului meu natal. La nivel international nu ma prea pasioneaza fotbalul, dar totusi am o pasiune pentru Chelsea de cand sunt mic. Nu inteleg de ce, nici macar nu stiu ce jucatori au.
De nationala Romaniei sunt dezamagit complet, insa ma surprinde Siria, acolo e razboi de 6 ani si ei mai au putin si se califica.

| sccs12 a răspuns:

Liverpool
Brazilia