| anonim_4396 a întrebat:

Ce efecte negative au proteinele, creatina, si shake-urile luate dupa antrenamentul la sala, pastilele si produsele naturale pentru marirea masei musculate sau pentru obtinerea a mai multa energie?(la baieti) mentionez ca nu sunt steroizithinking

Răspuns Câştigător
| 13 a răspuns:

Depinde de care iei. Sunte multe produse pe care scrie ca e 100%proteina si glutamina si tot ce trebuie si de fapt e 5 % proteina si restul prostii care au aceleasi calitati chimice ca si proteina ca sa treaca de verificari si sa se poata vinde. De ce se fac asa, pentru ca e mult mai ieftin.Si daca iei "proteine" de astea risti sa faci toxi infectie alimentara,diabet, hepatita sau pancreatita., poti sa iti distrugi ficatu si stomacu si poti avea turbulente psihice si insomnii. Daca vrei sa iei un supliment nu te zgarcii la bani. NU o sa gasesti proteine bune care sa coste sub 50 de lei kg. Si alea de 50 de lei is slabe.Proteinele bune le cumperi de la 2-3 milione in sus. Myo max sunt cele mai bune proteine pe piata care sunt la un pret accesibil, cu proteine si minerale din plin. perfecte pentru un atleti de performanta. Dar sfatul meu este sa nu iei asa ceva daca nu ai peste 18-19 ani si nu inainte sa intrebi un doctor dca poti lua. Bafta

1 răspuns:
| andrey910 a răspuns:

Nu au nici un efect negativ daca nu sunt luate in exces...tot ce auzi sunt doar mituri.