| Yp789 a întrebat:

Ce exercitii imi recomandati ca sa fac musci la miini? Inafara de flotari si tractiuni la bara.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

- sala, EVIDENT, un program special pentru asta ( nu haotic )
- 4-5 mese CONSISTENTE PE ZI ( nu pui muschi daca nu incepi sa mananci ca un animal, in special proteine )
- somn 8-9 ore pe noapte.

Fa asa si in 1-2 ani o sa ai ceva muschi.

7 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Recomand, evident, ganterele. Nu incepe cu prea mult la inceput si treci abia apoi la ridicari.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheAce):

Cu gantere faci exercitii de izolare, nu sunt asa eficiente.

Mai bine exercitii de baza, multi-articulare.

p.s. : vrei sa zici flexii si extensii, nu "ridicari", cuvantul "ridicari" nu exista in vocabularul unuia care face sala.

| Cosmin86 a răspuns:

Inca ceva :

- www.culturism.ro, www.topculturism.ro, www.getfit.ro -> treci si documenteaza-te despre ce sa mananci si cum sa te antrenezi.

| IisusHristos a răspuns:

Cauta pe youtube "cel mai baiat sincer". Este un video de 6 secunde care iti explica totul. Succes si spor la muschi. PS: Nu uita sa iei si proteine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru IisusHristos):

Sigur inveti ceva ce se invata in minim 1 an in 6 secunde.

Apuca-te de sah

| Yp789 explică (pentru IisusHristos):

Da-mi un link

| IisusHristos a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=_gYMMgdogZA - aici inveti tehnica de facut muschi la maini in doar 6 secunde