| Shto a întrebat:

Ce exercitii pentru. spate imi puteti recomanda?

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Tractiuni, ramat ( cu gantera sau haltera ), indreptari cu haltera sau hiperextensii ( pentru zona lombara ).

Spatele e o grupa mare ( e cat piept + abdomen ), ai nevoie de 20-21 de serii / antrenament pentru a avea progrese.

| pufuulets a răspuns:

Cel mai bun este INOTULwinking! Funda?

| Shto explică (pentru pufuulets):

Ma gandeam la exercitii pentru acasa...

| pufuulets a răspuns (pentru Shto):

Poii da vecine mea are probleme cu spatele si i`a pus corset de la Iasi si acel doctor care i`a pus si i`a zis ca in afara de acest corset ar trebui sa mai faca si altceva si i`a propus sa practice inotul si acum este mult mai binethumbs up!

| Shto explică (pentru pufuulets):

Exercitii pentru muschi nu pentru probleme...

| pufuulets a răspuns (pentru Shto):

Trebuia sa specificiwinking!