| Razvan94 a întrebat:

Ce exercitii pot face pentru a avea o aruncare mai puternica a mingii de handbal? Va rog sa raspundeti cei care au habar happy

4 răspunsuri:
| marina28 a răspuns:

Cel mai bun exercitiu este chiar acela cu mingea de handbal. adica antrenamentul. Totusi poti incerca aruncari cu mingea de oina. aceasta fiind mai grea te va solicita mai mult astfel intarindu'ti puterea. Mai poti ridica greutati pentru a face muschi si astfel vei avea mai multa putere. Si eu fac handbal!

| FlasH112 a răspuns:

Daca nu vrei sa faci sala iti recomand sa faci niste exercitii acasa iti iei cateva carti grele in mana si faci ...in loc de haltere flotari...http://video.acasa.ro/......e85cf.html

| Bby_5006 a răspuns:

Buna big grin
Fac handbal de 2 ani si sunt destul de bunahappy, pai totul sta sa joci mai mult timp, sa faci exerciti pentru brate... [adica sa te incalzesti inainte de a juca] si sa dai tot ce poti tu. cand vrei sa arunci la poarta, iei mingea, alergi in dribling cu ea, si inainte sa ajungi langa semicerc sari si arunci happy good look big grin

| Razvan94 explică (pentru Bby_5006):

WOW...fac andbal de 4 ani si-mi zici chestii d'astea? n-am intrebat cum se joaca handbalul
PS:sunt capitan si coordonator de joc. Bafta!