| anonim_4396 a întrebat:

Ce exerciții pot să fac acasă ca să devin mai elastică, de exemplu să fac sfoara sau altele fără să merg la gimnastică?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sfoara, pod, genoflexiuni, lumanare, abdomene, etc.
Iar daca ai posibilitatea, poti face exercitii cu coarda, inele, exercitii cu gantere usoare etc.
In toate cazurile, exercitiile sa le faci DOAR daca este si un adult alaturi de tine, cine te poate ajuta in caz de accidentare!

| RAY a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=XIeCMhNWFQQ&t=13s

daca vorbim de a deveni mai elastici categoric yoga http://www.youtube.com/results?search_query=yoga+sport
vorbesc din propie experienta, am devenit mult mai elastic