| DannyQ a întrebat:

Ce exerciții preferați pentru inegalitățile mușchilor?(Aș prefera pentru piept, brațe și picioare(Gamba, cvadriceps) Lucrați individual? Măriți greutatea? Cel mai explicit răspuns primește funda.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Le lucrez exact la fel si se regleaza singure, in timp. Aici prefer exercitii cu gantere, care lucreaza individidual, sau daca folosesc bara am grija sa fie mereu dreapta.

7 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Inegalitatile muschilor pereche sau intre muschi diferiti?

| DannyQ explică (pentru aXy99):

Inegalitățile mușchilor pereche

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Cam așa ceva:

Mananci mai mult decat de obicei, in special proteine, in legatur cu flotarile incepi cu seturi a cate 3 flotari, deci 5 seturi a cate 3 repeatari, probabil tu ai putea mai multe, dar masa musculara este o adapatare, pentru ca degeaba te apuci direct de 20 de flotari per set, iti recomand sa faci chestia asta o data la 3 zile, apropo tu picioare nu ai? Genuflexiunile sunt si ele bune, jumatate din masa ta corporala reprezinta masa musculara a picioarelor.Ma rog ideile mele sunt iesite din comun, ele sunt impotriva credintelor populare. Apropo dupa 3 saptamani, sa cresti repetarile, iar cand ajungi la 5 scazi din seturi, la 10 mai scazi un set, tot asa, intr-o buna zi vei ajunge sa faci 25 de flotari dintr-o data, dar fii atent sa fie corecte, ca altfel poti face zeci degeaba.

| DannyQ explică (pentru 1231242):

'' Apropo tu picioare nu ai'' La ce te referi?

| 1231242 a răspuns (pentru DannyQ):

Salutări!

Nu am citit ce scrie în parenteză!

| Cosmin86 a răspuns (pentru 1231242):

Flotari? vorbea de exercitii serioase, la sala, nu de niste prostii de flotari.

| ee a răspuns (pentru 1231242):

Sa mananci si daca nu tie foame sa te fortezi?