| costinvlad a întrebat:

Ce exercitii sa fac? Ce seturi? Pt forta si masausculara. Cu haltere de ridicat inceptor si mai sus. Max 5/10kg. Ms.

Răspuns Câştigător
| DovleacTurbat a răspuns:

Fiind incepator atat forta cat si masa musculara se vor dezvolta. Doar dupa un anumit "nivel" te vei antrena special pentru una din cele 2. Folosesti greutati care sa-ti permita 8-12 repetari per serie CORECTE, 4 serii, 3-4 exercitii (clasic). Exercitii le poti cauta pe google pentru a putea vedea ce ti se potriveste si care este executia lor corecta.