| BadBoy99 a întrebat:

Ce exercitii sa fac cu gantere pentru brate? Un link ceva pentru. incepatori?

Eu vreau sa incep cu ganterele si vreau un link de inceapatori si inca 1 sfat
Cu cate kg sa incep? 4? 6 sau 8 kg?

Cine ma ajuta ii

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

E plin youtube.com de instructori fitness cu mii de exercitii si programe pentru incepatori. cauta scooby, buff dudes, omarisuf, scott herman fitness, michael kory, chris jones, elliot hulse. toti au programe, alimentatie, antrenamente, executie corecta, etc. te abonezi la ei si te uiti la filmuletele lor. de la ei am invatat si eu o droaie de chestii. asculti, testezi. vezi ce merge si ce nu.

cu cate kg? cate poti duce pentru a face maxim 10-12 repetari pe o serie. simplu.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Da subscribe la canalul asta:
http://www.youtube.com/user/passion4profession/videos
Greutatea ti-o alegi in functie de cate repetari poti face.
Daca poti face cu o greutate 10-15 repetari pe serie e numai buna.

| Kent_Veronika_1984 a răspuns:

Cei mai puernici oameni din lume lucrau cu 250 gr. zilnic non stop si apoi cu 500 gr, nu greutatea este importanta, ci cum lucrezi, exercitiile sa fie eficente trebuie lucrat incet si cu incalzirea bratelor inainte sa ridici orce greutate, poti tine bratul la un unchi de 180g si sa-l indoi la 90 grade, in fata la fel, si pe interior si pe exterior, ridicari deasupra capului, sunt multe! depinde ce ai nevoie, bratul are multe grupe de mushi!