| ForgetThatShit a întrebat:

Ce exercitii si cat ar dura sa fac un six pack frumos?

12 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Fara alimentatie poti sa faci orice exerercitii ca nu o sa ai six pack niciodata

| Solutionistul a răspuns:

Daca iti doresti asta e nevoie de dedicare...de pasiune! E nevoie sa-ti schimbi alimentatia complet..sa mananci cat si ce trebuie si sa te antrenezi periodic!

| AdyColt a răspuns:

Renunţa la intrebari. Incepe sa faci sport chiar de acum.

| iLovePizza51 a răspuns:

Depinde de tine si de cat de ambitios esti. In primul rand e alimentatia. Fara FAST-FOOD, fara bauturi peste masura sau tigari. Trebuie sa iti schimbi complet alimentatia. Pentru asta multa ambitie. Cat despre exercitii ar fi bine sa faci:
1. Flotari - Forta si rezistenta bratelor
2. Genoflexiuni - Forta si rezistenta picioarelor
3. Alearga in aer liber. Nu ai nevoie de sala de sport. Parcul ee la dispozitia ta.(mai greu iarna)
4. Abdomene - Astea sunt cele mai importante, cu ele iti faci "pachetelele". Ti-as recomanda in jur de 300-600 pe zi. Ma refer in 24 de ore.
5. Ridicari la bara fixa - Asemena flotarilor, dar mult mai grele.
Astea ai fi cateva dinte exercitii. Nu ai nevoie de culturism plus ca nu e indicat daca nu ai depasit 16 ani, dar daca da, ajuta si asta. Sper ca te-am ajutat!

| SiLaS a răspuns (pentru iLovePizza51):

Serios,flotarile iti lucreaza bratele?
Abdomenele sunt cele mai importante? Si de ce sa faca zilnic sau tu nu stii ca muschii cresc in zilele de pauza? Esti complet pe langa sport mai bine nu mai comentezi la categoria asta.

| iLovePizza51 a răspuns (pentru SiLaS):

Multumesc, atunci ar trebuie sa iei tu o pauza si sa astepti sa-ti creasca muschii sau creierul.

| SiLaS a răspuns (pentru iLovePizza51):

Tu esti un copil pampalau care nu ar trebui sa comenteze la aceasta categorie, daca nu esti documentat in acest sport nu mai comenta pentru ca exista posibilitatea ca cineva sa te asculte si nu ar fi tocmai indicat lucrul asta.

| ForgetThatShit explică:

Silas, atunci da-mi tu niste sfaturi concrete si nu va mai luati de cap.

| SiLaS a răspuns (pentru ForgetThatShit):

Stii ce e ala deficit caloric? Calculeaza cate calorii ai nevoie pentru mentinere si apoi scade 300-400. Poti sa scazi incet incet din carbo dar sa nu cumva sa nu ai raportul de proteine 2g/kg corp zilnic pentru a-ti asigura sursa de proteine pentru masa musculara.

| Bratii a răspuns:

Nu doar exerciti si alimentatia conteaza foarte mult.

| GeaniHincu a răspuns:

Flotari

| SiLaS a răspuns (pentru GeaniHincu):

Flotari? Tu esti complet pe langa sport daca spui acest lucru.