| dfwq23 a întrebat:

Ce exercitii stiti pentru forta la fotbal pentru a șuta tare? Doar exercitii, pentru ca stiu cum sa trag

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. Extensii la aparat (lucreaza exact miscarea de care ai tu nevoie)
2. Genuflexiuni cu greutate (o haltera pe umeri)

Eventual si 3. genuflexiuni cu saritura (tot cu greutate extra).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exerciții explozive cum sunt sunt swings, cu greutate, numai că în majoritatea sălilor nu ai acces la așa ceva. Trebuie să ți le faci tu.
Și săritura în latime/înălțime.
https://youtu.be/gOOJGG-PnCo

| Unsfatbun a răspuns:

Trebuie să faci exerciții pentru gambe. Dar în primul rând, trebuie să lovești corect mingea.
Totuși, exersează cu mingea. Așa vei prinde mai multă experiență.
Pe YouTube găsești o sumedenie de videoclipuri, în legătură cu tema asta.