| RazviiArT a întrebat:

Ce fel de proteina imi recomandati sa iau la varsta de 16 ani, merg la sala si m-am gandit sa iau si ceva proteine, tin sa precizez ca am aproape 70 kg, deci ce proteine ar fi bune pentru mine pentru a face masa musculara?

Răspuns Câştigător
| Emil_Florian_1982 a răspuns:

La varsta ta nu este neaparat necesara suplimentarea decat daca faci sport la nivel de performanta
dar daca totusi te gandesti sa folosesti orice proteina de pe piata te poate ajuta, pentru ca sunt cam la fel...
insa nu uita se numesc suplimente pentru ca suplimenteaza
alimentatia ramane baza

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu-ti recomand niciuna.

| DaniTDCI a răspuns:

La varsta ta,proteinele sunt daunatoare, crede-ma ca un barbat adevarat nu consuma proteine, la ce te ajuta? munceste vara si vei vedea cum faci muschi, e mai bine asa, dar fa ce vrei de oarece e alegerea ta

| Moron a răspuns:

70kg la ce inaltime? Orice pudra proteica(presupun ca vrei din zer) cu concentratie mare de proteina este buna, dar nu te astepta sa faca o diferenta extraordinara, eu o iau doar in zilele in care nu mananc atat cat ar fi trebuit pentru a fi in surplus caloric.

| RazviiArT explică (pentru Moron):

Pai am 1, 75 m.