| LastNight1324235436 a întrebat:

Ce grupe de muschi antreneaza saritul corzii? Pot slabi la pulpe daca sar coarda?

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Nu slabesti unde vrei tu. nu asa functioneaza corpul. slabesti de peste tot, ori de nicaieri. prima grasime o pui pe burta/solduri, ultima o dai jos din acele zone. datorita alpha-2 receptorilor nu vei slabi niciodata unde vrei tu. obisnuiti-va copii cu chestia asta.

ce grupe? toate. ridici din gambe, saritul iti pune in functiune cvadricepsii si bicepsii femurali, miscarea bratelor anngreneaza bicepsii, tricepsii, deltoizii si antebratele si lombarii si abdominalii iti mentin pozitia verticala.

| marinaa9 a răspuns:

Saritul corzii antreneaza in general gambele si partea superioara a piciorului. Daca ai grija la alimentatie observi ca daca sari coarada si mananci tot la fel de multe calorii ca inainte muschiul gambei se mareste (trebuie sa ai grija la asta) insa daca vei consuma calorii mai putine, muschiul gambei creste in forta si nu in marime si automat iti tonifiezi gambele.

| CristianPreda a răspuns:

Saritul corzii antreneaza in special gambele, dar da, slabesti daca sari coarda.

| iuyugu a răspuns:

Nu. Slabesti si si ti se dezvolta gambele.

| DianaAlbut a răspuns:

Nu stiu sigur ce grupe de muschi. dar stiu ca te ajuta sa slabesti.