| qieiqpalz a întrebat:

Ce imi puteti spune despre arte martiale? E adv ca la inceput primesc o gramada de bataie? Asa mi s-a zis. Apropo stiti ceva arte martiale (box as vrea sau kickboxing) pe langa alba Iulia?

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cine ti-a zis asta e un CRETIN.

| qieiqpalz explică (pentru Cosmin86):

Face box de mult timp si asa a zis ca la inceput a luat multa bataie

| Cosmin86 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Si nu a schimbat clubul?

p.s.: face competitional? sau doar pentru sport?

| qieiqpalz explică (pentru Cosmin86):

Nu stiu nu a zis asta

| Cosmin86 a răspuns:

Bine, eu nici nu fac pentru competitii sau performanta, sunt la grupa "obisnuita". Mai vin cu vanatai cand nu blochez bine sau cand fac exercitii de intarire a tibiei spre exemplu (multe lovituri in sacul greu).

| AnastasiaK a răspuns:

La inceput nu primesti deloc, inveti garda, lovituri, etc. Cand mai avansezi un pic si incepi sa lucrezi cu partener, ori o sa fie la nivelul tau sau inferior ori, daca e mai avansat, o sa aiba grija sa nu te raneasca si o sa te ajute. Abia cand devii avansat exista posibilitatea s-o mai incasezi, dar la nivul ala deja esti constient de riscuri si ti le asumi doar daca vrei.

Răspuns utilizator avertizat