| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna sa-ti tonifiezi muschii? Si care este diferenta dintre antrenamentul pentru forta, masa musculara si rezistenta? Imi puteti explica cat mai simplu va rog? :d

Răspuns Câştigător
| BuLaNNNeL a răspuns:

Forță- execuții cu greutăți mari si repetari putine.
Masă- execuții cu greutăți medii si repetari cuprinse intre 8-maxim 15.
Rezistenta- execuții "la liber" cu repetari de la 20 in sus.

| anonim_4396 explică (pentru BuLaNNNeL):

Si poti sa slabesti cu antrenamentul de rezistenta?

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru anonim_4396):

Slăbești prin alimentație (deficit caloric), dar orice activitate presupune arderi in plus, deci e buna si această "tactică".

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Fibrare, greutati usoare serii multe. Masa, greutati mari serii putine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru baru):

Mit din anii 80. antrenamentul pentru fibrare se face TOT cu greutati mari si serii putine, doar ca adaugi cardio si schimbi alimentatia.