| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă sistem 12/14 pe superbet? Imi explică cineva?

Răspuns Câştigător
| Yugoslavia a răspuns:

Las-o ca nu stie de capul ei.
Mai pe romaneste sa-ti iasa 12 meciuri din 14, adica daca te scot 2 tot iei o suma de bani.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici nu are sens sa ti se explice, fiindca tu ai numai 15 ani si nu poti juca la superbet, pana nu ai implinit varsta legala de 18 ani.

? în 23 Februarie | Anoniq a întrebat:
Pot să cumpăr dintr-un amanet un produs dacă am 15 ani?

| Anoniq a răspuns (pentru Violleta2022):

Care este problema ta? nu eu am pariat, ci un prieten, eram curios doar, de ce te bagi asa?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anoniq):

Un prieten are 15-16 ani, cat ai si tu, nu peste 18 ani.

| Anoniq a răspuns (pentru Violleta2022):

Te doare capul, am mai mulți prieteni 18+, dacă tu ai prietene de 12-13 ani e problema ta

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anoniq):

Asta este doar in imaginatia ta, fiindca in realitate este considerata PEDOFILIE sa seduci si sa ai acte sexuale cu copii de 12-13 ani.

Uite aici legea:
Art 220 Actul sexual cu un minor | Codul Penal
(1) Raportul sexual, actul sexual oral sau a n a l, precum și orice alte acte de penetrare vaginală sau a n a l ă comise cu un minor cu vârsta între 13 și 15 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani.

(2) Fapta prevăzută în alin. (1), săvârșită asupra unui minor care nu a împlinit vârsta de 13 ani, se pedepsește cu închisoarea de la 2 la 7 ani și interzicerea exercitării unor drepturi.

(3) Fapta prevăzută în alin. (1), comisă de un major cu un minor cu vârsta între 13 și 18 ani, când majorul a abuzat de autoritatea ori influența sa asupra victimei, se pedepsește cu închisoarea de la 2 la 7 ani și interzicerea exercitării unor drepturi.

(4) Fapta prevăzută în alin. (1)-(3) se sancționează cu închisoarea de la 3 la 10 ani și interzicerea exercitării unor drepturi, atunci când:
a) minorul este rudă în linie directă, frate sau soră;
b) minorul se află în îngrijirea, ocrotirea, educarea, paza sau tratamentul făptuitorului;
c) a fost comisă în scopul producerii de materiale pornografice.

(5) Faptele prevăzute în alin. (1) și alin. (2) nu se sancționează dacă diferența de vârstă nu depășește 3 ani.

https://lege5.ro/......odul-penal

PS Sunt femeie matura, nu copilas.

| Anoniq a răspuns (pentru Violleta2022):

Esti cam proasta asa de fel, nu?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anoniq):

Daca as mai avea 15-16 anisori ca tine, probabil ca as la fel de prostuta ca tine, dar uite ca-s trecuta prin viata si iti dau sfaturi ca sa nu ramai cu buzele umflate, ca nu-ti poti ridica banii castigati, fiindca ai cont fake.

| Anoniq a răspuns (pentru Violleta2022):

Ești proastă x2

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anoniq):

Vai de capusorul tau!

| Anoniq a răspuns (pentru Violleta2022):

X3

| Yugoslavia a răspuns (pentru Anoniq):

Las-o ca nu stie de capul ei.
Mai pe romaneste sa-ti iasa 12 meciuri din 14, adica daca te scot 2 tot iei o suma de bani.

| Anoniq a răspuns:

Și dacă am 24 de meciuri pe bilet, cate pot să pierd și să nu pierd întreg biletul?