Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna Surplus caloric?

5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Inseamna sa consumi mai multe kcal decat ai avea nevoie pentru a te mentina la greutatea actuala. Poate fi util atunci cand vrei sa cresti in masa musculara, dar vezi sa nu fie prea mare, deoarece te vei ingrasa.

| Bizon95 a răspuns:

"kior" inseamna ca mananci mai mult decat consumi in mod normal
insa mie imi suna mai mult a termen de nutritionist profesionist care iti da un numar de calorii pe zi, apoi adauga un surplus caloric special ca sa il arzi facand sport

asa se fac patratelele si top modele care au tonus muscular bun, cu toate ca sunt foarte subtiriwinking

| Iote a răspuns:

Mananci alimente cu mai multe calorii decat are nevoie organismul tau. Restul se depune ca grasime.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Surplus caloric inseamna ca mananci mai mult decat consumi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca ai depasit "doza" calorica