| xpotx a întrebat:

Ce jucator e mai bun Messi sau Ronaldo? Eu cred ca Messi.

Răspuns Câştigător
| Maria_Ana_2000_VMf0 a răspuns:

Eu cred ca amandoi sunt jucatori foarte buni

9 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cristiano Ronaldo e mai bun happy are tehnicitate si dribling mai bun.Nu ca Messi nu ar avea astea dar C.Ronaldo le are mai bune.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

C.Ronaldo e un jucator mult mai complet ca Messi. Joaca mai in forta, e mai bun la executii, poate juca si ca atacant, are si forta fizica sa se bata la cap, mai face si recuperari, etc. Messi e foarte bun si exceleaza in sistemul Barcelonei unde primeste pase de la Xavi si Iniesta dar in alta parte nu s-ar descurca la fel.

| OmulStrazii a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Eu cred ca Messi e un jucator mai complet pentru ca pana acum el era ca si Ronaldo cauta doar sa dea gol. Acum, insa mie mi se pare ca a trecut la nivelul urmator, a evoluat, el nu mai cauta doar golul ci si da pase ...dovada nr de assisturi date anul asta.Dar totusi in momentul de fata Ronaldo e mai in forma! Eu sunt fan Messi deci cred ca in general Messi e mult mai bun ca si Cristiano!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru OmulStrazii):

Nu cred ca intelegi ce inseamna un jucator complet. Un jucator complet e jucatorul care poate juca pe orice pozitie, de la portar pana la atacant. Cu cat poti face mai multe posturi cu atat esti mai valoros ca jucator si mai complet pentru ca indiferent unde ai juca te comporti mai eficient. Nu esti legat strict de postul X. Messi n-o sa se bata niciodata la cap si nici n-o sa recupereze niciodata ca un fundas. Nici la executii in forta nu se preteaza...

| Ibrahimovic a răspuns:

Ambii au momentele lor. De exemplu, acum Ronaldo este mai in forma. E greu de spus, insa tind sa cred ca Ronaldo mai are multi ani de jucat la un nivel foarte inalt (minim 5-6), pe cand Messi..nu stiu daca-l mai tine mult.
Da, da, sunt fan Ronaldo. happy forever!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ronaldo clar!(parerea mea)

| Green66 a răspuns:

Bogdan Stancu! A facut un meci mare aseară.
P.S. Messi

| LimonadaBaa a răspuns:

Ronaldo, cel mai complet jucator de fotbal din lume.

Răspuns utilizator avertizat