| Rauuul a întrebat:

Ce muschi se dezvolta daca ma antrenez la sacul de box? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| silviu20 a răspuns:

Muschii bratelor, abdomenul si muschii picioarelor dar depinde daca vrei ca toti muschii corpului tau sa se dezvolte trebuie sa ai si joc de picioare sa te misti... sau cum so mai zice si poti sati dezvolti aproape toti mushii corpului tau

| Cosmin86 a răspuns (pentru silviu20):

Salut. abdomenul si picioarele aproape deloc, se lucreaza piept + zona frontala a deltoizilor + triceps + antebrat, si uneori putin de tot bicepsul daca dai croseu.

7 răspunsuri:
| Ando1dul a răspuns:

Bicepsii...adica muschii de pe antebrate!

| Ando1dul a răspuns:

Bicepsii...adica muschii de pe brate

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ando1dul):

1. bicepsii nu se dezvolta aproape deloc, cand lovesti folosesti piept + umar + triceps + antebrat
2. bicepsul repreinzta 30 % din muschiul de pe brat, TRICEPSUL reprezinta 70 %, un brat mare are tricepsul dezvoltat. daca lucrezi doar biceps oricat de mare il ai o sa ai un brat firav

| Creiot a răspuns:

Depinde cum te antrenezi la sacul de box: daca stai langa ele si doar ii cari pumni iti dezvolti partea superioara a corpului (bicepsi, umeri, pectorali) dar daca mai adaugi si un joc de picioare si eschive in schema obtii antrenamentul a aproape tuturor grupelor musculare si implicit dezvoltarea lor. Iti recomand sa-ti pui la punct si un program progresiv de flotari (si astea sunt un fel de antrenament general, chiar daca mai mult se concentreaza pe partea superioara a copului o implica si pe cea inferioara).

| Cristi_Sporiș_1994 a răspuns:

Biceps,triceps, antebrat si abdomen

| Angel1997 a răspuns:

Muschii de pe antabrate
muschii sedentari