| spicer a întrebat:

Ce parere aveti de parkour?

Răspuns Câştigător
| chRoNosSx a răspuns:

@adRiAnAaAaa eu unu nu fac cu antrenor. fac cu alti baieti prin parcuri. din astea tongue. Miscarile le vedem pe net si le facem.
@spicer da e folositor cand vrei sa sari un gard sau ceva imd sari decat sa te sgarii sau mai stiu eu ce.

5 răspunsuri:
| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Mi se pare nice :D.
ca este o disciplina fizica, insirata din miscarea corpului omenesc.
se spune ca te ajuta sa cesti in inaltime, si iti dezvolta musculatura.eu am pr care practica, si'i chiar BETON sportu', si trag si gagicile la ei:> (filmuletzu' ii de pe net)
8-> http://www.youtube.com/watch?v=IjQxIRWZu0c is dragute miscarile.nu?:>

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Imi place. As vrea sa-l practic. Dar la mine in oras nu sunt antrenori de asa ceva. papa pup

| iTzRake a răspuns:

E un sport bun care dezvolta fizicu atrage si fetelelaughing dar sa stii ca e un sport destul de dur(foarte multe acidentari) poate nu chiar grave dar daca nu sti ce faci te poti alege cu multe vanatai sau cu tibia in z daca ratezi prea mult tehnicilelaughing gen (kong)

| spicer explică:

E folositor?

| ZhangFuji a răspuns:

Salut spicer.Eu practic parkoru de 3 ani am 13 ani si stiu sa fac aproape toate miscarile.E foarte usor de invatat daca esti agil si puternic.Eu cred despre acest sport ca este folositor pentru ca, cand sari un gard il sari foarte repede inloc sa te zgarii sau nu stiu ce altceva. Alta parere acea rea este ca, cand practici unule tehnici te poti accidenta foarte rau.Si in plus mai atrage si fetelebig grin.