| hibrid112 a întrebat:

Ce parere aveti de programul meu de antrenament si abordarea pe care o am eu!?(nu vreau comentarii stupide din partea celor ce nu au nici o treaba cu sportul acesta)

5 Zile pe saptamana
LUNItongueiept
Impins plan drept 4 serii a cate 8-10 repetari
impins plan inclinat 4 serii 8-10 repetari
Impins plan declinat cu bara sau gantere 4 serii 8-10 repetari
Fluturari 4 serii 8-10 repetari
Pull Over 4 serii 8-10 repetari

MARTI: Biceps
Flexii cu bara drepta 4 serii 8-10 repetari
Flexi la banca Scott 4 serii -10 repetari
Ciocane 4serii 8-10 repetari
Flexi cu ganterele 4 serii 8-10 repetari

Abdomen big griniverse exerciti le tot schimb in functie de cum lucreaza

MIERCURI: Triceps
Impins din culcat cu priza apropiata 4 serii 8-10 rep
Flotari paralele 4 serii 8-10 rep
Extensii la helcometru 4 serii 8-10 rep
Extensii cu haltera din culcat 4 serii 8-10 rep
Extensii cu un brat cu gantera 4 serii 8-10 rep

JOI: Spate +trapez+umeri

Tractiuni priza larga 4 serii 8-10 rep
Ramat bara T 4 serii 8-10 rep
Ramat cu gantera 4 serii 8-10 rep
Ramat din şezut, la helcometru 4 serii 8-10 rep

Umeri
Împins de la umeri, cu ganterele 4 serii 8-10 rep
Fluturări laterale, cu ganterele 4 serii 8-10 rep
Fluturări laterale din aplecat, cu ganterele 4 serii 8-10 rep
Fluturări laterale cu un braţ, la cablu 4 serii 8-10 rep

Trapez 4 serii 8-10 rep
Trageri cu haltera 4 serii 8-10 rep
Ridicari ale umerilor, din picioare, cu haltera 4 serii 8-10 rep

VINERI : Picioare +abdomen
Genuflexiuni 4 serii 8-10 rep
Presa 4 serii 8-10 rep
Fandări cu ganterele 4 serii 8-10 rep
Ridicări pe vârfuri din stând 4 serii 8-10 rep

Abdomen big griniverse exerciti le tot schimb in functie de cum lucreaza

Fac serii crescatoare adica incep cu o greutate rezonabila si cresc pana la ultima cand pot face mai putine repetari. A 4 a serie e de revenire si o fac cu greutate micahappy.AM o alimentatie foarte bogata in proteine si carbohidrati.
Inainte de antr cu greutati si dupa fac cardio!
Pareri?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Am 2 pareri :

1. Volum prea mare la biceps
2. Tu nu faci indreptari ( sau alt ex pentru lombari si bicepsi femurali ), adauga urgent

In rest e bine

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

In principiu e ok, depinde in special de cum ti se potriveste tie. La biceps as adauga ceva care sa izoleze, gen flexii concentrate pe picior, la triceps si spate as incepe cu exercitii care folosesc greutatea corpului, tractiuni pe fata sau pe spate si flotari paralele. abdomene de 2 ori pe saptamana e mai mult decat suficient, si cred ca serii normale ar fi mai ok decat cele piramidale, cardio, cred ca e inutil, as face ceva de revenire, cel mult

| AntrenorFitness a răspuns:

E ok programul, cu mentiunea ca schimbi aparatele de la o saptamana la alta, de la un antrenament la altul.

| CMarian a răspuns:

Prea din prea dupa parerea mea eu din cate stiu se face o zi da una nu cel mai bine e luni(piept+biceps ), miercuri(spate trapez si umeri, vineri (picioare +abdomen)
iar la serii acu depinde cu ce greutati lucrezi si sa cresti de la saptamana la saptamanalaughing
Succes funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru CMarian):

Daca esti un copil mic, nu mai comenta dupa "ce stii tu".