| JusTPauL a întrebat:

Ce parere aveti de sursa de proteine si grasmini vegetale din alune prajite?
Doar 100g mareste necesarul caloric cu 600kcal. Ceea ce e foarte bine
Sunt bune consumate in fiecare zi?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Manca mai multe grasimi daca vrei multe calorii http://calorii.oneden.com/Calorii-Grasimi/

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Doar 100g mareste necesarul caloric cu 600kcal. Ceea ce e foarte bine

da,daca esti slab este foarte bine,dar daca esti la dieta nu e prea bine,proteina de cea mai buna calitate este in carne,carnea de vanat,bio sau din comert, plus ca sunt si prajite si date cu arome =chimicale, mai bine alune cat mai putin preparate, parerea mea, nu uita un mar pe zi

| JusTPauL explică (pentru RAY):

De obicei le mananc cand vin de la munca, pana e gata mancarea.
Vreau sa imi cresc necesarul caloric, am nevoie de cel putin 3500/zi, iar cu dulcurile nu prea le am.
Mar nu am mai mancat de pe vremea lu adam?laughing

| RAY a răspuns (pentru JusTPauL):

Manca mai multe grasimi daca vrei multe calorii http://calorii.oneden.com/Calorii-Grasimi/