| Drimmero a întrebat:

Ce parere aveti de tabloul optimilor din UCL? Cine credeti ca va castiga trofeul si care sunt favoritele voastre?

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bayern

| Drimmero explică (pentru RAY):

E greu sa ia Bayern...joaca cu Liverpool iar cormoranii sunt pe val, personal cred ca-i vor scoate pe nemti.

O sa fie o batalie foarte intensa intre cele 2.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Cu englezi, wow, o sa ma uit si eu, din nou al dolea razboi

| Drimmero explică (pentru RAY):

Da...chiar e un razboi intre englezi si nemti, 3 meciuri din 8 sunt intre ei, sper ca de data asta isi arata si englezii valoarea si ii trezesc la realitate pe simpatizantii nemtilor.

| Drimmero explică:

4-0 chiar, cea mai drastica infrangere luata de Simeone in cupele europene.

Nu e o referinta acel meci,, apoi a facut 0-0 acasa cu Brugge...nu exista inca favorita certa, dar exista echipe de tier 1 unde Dortmund nu intra.

| Xelon a răspuns (pentru Drimmero):

Majoritatea echipelor sunt de nivel apropiat, nu exista favorita certa...
Dar cred in borussia, pentru mine Sancho și Reus sunt printre cei mai buni din lume in acest moment, plus publicul de la Dortmund care este incredibil, vei vedea ca Borussia o sa fie greu de învins de oricine...
Nu uita in sezonul 2012-2013 cu real era data victima sigura și i-au pulverizat 4-1...

Sincer,preferam alt adversar, Spurs sunt destul de puternici...

| Drimmero explică (pentru Xelon):

Echipele momentului in fotbalul actual sunt Juventus si Liverpool, dar ma cam indoiesc ca o sa fie asta finala,, sigur le va pune UEFA sa joace intre ele ca sa le bage pe Barza si Real in finala, tot incearca schema de cel putin 10 ani si nu le-a iesit nici macar o data/

Sa fim seriosi...BvB nu stiu daca va tine de avansul facut fata de Bayern in Bundesliga, de UCL nici ca putem vorbi, desi au sansa lor.

| Plato a răspuns:

Barcelona, din pacate.
Nu-mi plac optimile, prea multe meciuri tari, vor iesi echipe mari, prea repede. Liverpool - Bayern e meci de semifinală.

| Drimmero explică (pentru Plato):

Nu prea ii ai la inima pe ciuma catalana? Nu castiga ei... Juventus, Liverpool si PSG sunt mai puternici...hai si City chiar daca au pierdut etapa asta.

Pana la urma asta inseamna UCL,, dueluri tari, m-am saturat de meciuri slabe.
Liverpool-Bayern e clar un meci ce putea fi finala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, nu ma pricep la baschet. Oricum, hai Simonaaa!

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Urmaresti porcaria de tenis?

| Xelon a răspuns:

Manchester elimina PSG și Liverpool o sa elimine Bayern, in rest cred ca se vor impune favoritele.
Borussia o sa câștige anul asta.

| Drimmero explică (pentru Xelon):

Cu tot respectul pentru BvB dar e slaba, absolut nicio sansa la trofeu, maxim sferturi, asta daca trece de gainile alea de la Spurs.

| Xelon a răspuns (pentru Drimmero):

Chiar dacă are momente inexplicabil de slabe, a demonstrat ca atunci când joaca bine e greu sa ii facă vreo echipa fata, a bătut Atletico cu 3-0, nu îmi aduc aminte ultima oară când una din aceste "mari" echipe (Barcelona sau real ) i-au dat așa o bătaie lui atletico...

| EvilMayDie64 a răspuns:

As fi multumit sa-l ia oricine atata timp cat nu-l mai ia odata Realul, sau Barcelona. Pe bune, as tine si cu "plasticareli" ca City sau PSG, numai sa vad ca mai ia si altcineva laughing

| Drimmero explică (pentru EvilMayDie64):

Real e praf la ora actuala, Barca e mediocra,, PSG si City par a fi solide, dar nu cred totusi ca ar castiga ele UCL, nu sunt facute pentru asa ceva.

| EvilMayDie64 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu zic ca Juventus au ceva mai multe sanse, acum ca il au pe Ronaldo, si poate si Liverpool, daca trec de Bayern. Iar la ce sezon au bavarezii cu Kovac, nu mi se pare imposibil pentru Liverpool sa se califice.

| Drimmero explică (pentru EvilMayDie64):

Juventus e cea mai completa, dar au si ei momentele lor nasoale.

Intr-adevar, Bayern daca mai vrea sa aiba sanse la ceva european, trebuie sa faca schimbari mari.

| EvilMayDie64 a răspuns (pentru Drimmero):

Normal ca au si momentele lor nasoale in UCL, intr-un fel tine si de faptul ca nu au nici un fel de competitie in Serie A.

Niko Kovac era demis de la Croatia acum ceva ani ca pierdea cu Norvegia. Sigur, dupa s-a dus la Frankfurt si a avut doua sezoane ok, a castigat si Cupa. Dar Bayern e prea mare pentru el, motiv pentru care cred ca daca continua, Borussia are sanse mari sa castige Bundesliga anul asta. De european nu mai zic, adversari prea tari acolo.

| Drimmero explică (pentru EvilMayDie64):

E un sezon ciudat in UCL,, bine ca baga VAR si se va da trofeul pe merit dupa mult timp.

BVB e prea slaba sa ia campionatul, aia se impusca singuri in picior, cred ca tot Bayern va lua Bundesliga,, in UCL e miza mare.

| EvilMayDie64 a răspuns (pentru Drimmero):

Raportul de forte e mult mai... interesant. Cu Bayern, Barca si Real in criza, competitia pare impredictibila. Si nici nu mai poate Real sa se califice cum facea odata, cu goluri din offsaid si penalty-uri inchipuite. O sa fie un sezon interesant.

Oricat s-ar impusca singuri intr-un picior astia de la BVB, nu il vad pe Kovac sa poata sa castige campionatul, sincer.

| Drimmero explică (pentru EvilMayDie64):

Tot Bayern va castiga, ai experienta de partea lor, iar asta se va vedea.

| Tobias78 a răspuns:

Vor merge mai departe... în faza sferturilor de finală UCL ( UEFA Champions League) :

1. Manchester City
2. Juventus Torino
3. PSG
4. Borussia Dortmund
5. Barcelona
6. AS Roma
7. Real Madrid
8. Bayern Munchen

Real Madrid va câştiga trofeul!
Hala, Madrid!

| Drimmero explică (pentru Tobias78):

Nici in cele mai umede vise ale albiturilor nu va mai castiga Real trofeul, cel putin nu acum. Feriti-va...s-a bagat VAR, sa va vad cum mai furati.

| ronaldo12306 a răspuns:

Eu zic ca real va câștiga, dar țin cu Juventus și cu PSG