| MioaraParalescu a întrebat:

Ce parere aveti despre programul de antrenament a lui Lazar Angelov?
http://www.culturism.ro/......gelov.html
Acelasi program il urmez si eu si am facut progrese foarte mari cu el desi il fac de numai 5 luni.
Fac sala de 1 an si jumatate.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu, ca stai mai putin la antrenament.

E unul din clasicele programe de 5 zile.

Uita-te si ce mananca, conteaza si asta.

Si inca ceva, la el odihna e ODIHNA. Adica nu mai are alte activitati ( gen job, facultate, etc. ).

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce parere sa am, un program ca oricare altul

| MioaraParalescu explică (pentru Cosmin86):

Nu crezi ca sunt prea putine zile de recuperare?

| Cosmin86 a răspuns (pentru MioaraParalescu):

Nu, ca stai mai putin la antrenament.

E unul din clasicele programe de 5 zile.

Uita-te si ce mananca, conteaza si asta.

Si inca ceva, la el odihna e ODIHNA. Adica nu mai are alte activitati ( gen job, facultate, etc. ).

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Parere buna.

| Alinaka a răspuns:

Pentru o evolutie buna ai nevoie de comcentrate proteice de genu https://www.culturism.net/concentrate-proteice si vei avea o evolutie buna

| Kerekes_Arnold_1989 a răspuns:

Si la tine cum functioneaza? ai rezultate cu acest plan de antrenament? Eu fac sala de cateva luni si urmez un plan de antrenament dintr-o carte care se numeste Secretele Masei Musculare!

| Kerekes_Arnold_1989 a răspuns:

Frecventa antrenarii diferitelor grupuri musculare!
uita de impartirile de luni piept cu treiceps marti spate etc.sau orice alta combinatie foloseste culturistul tau favorit.Sigurele impartiri pe grupe musculare de care trebuie sa iti faci griji sunt:tot corpul sau partea superioara sau inferioara a corpului. Motivul este simplu: cu cat faci un lucru mai des cu atat ajungi sa il inbunatatesti mai repid! Daca iti antrenezi spatele odata pe saptana vei avea 52 de oportunitati de crestere pe an pe cand il antrenezi de 2-3 ori pe saptana ( ca in programul de antrenament din aceasta carte care se numeste secretele masei musculare) vei avea 78-156 de oportunitati de crestere pe an

| Cosmin86 a răspuns (pentru Kerekes_Arnold_1989):

Cat de stupida e faza cu de 2-3 ori pe sapamana.

secretele masei musculara = pur marketing