| Mircea9 a întrebat:

Ce parere aveti despre rugby? ca sport si disciplina?

9 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Un sport superb, dar din pacate prea putin apreciat si pus in valoare la noi in tara. Cu toate acestea avem rezultate bunicele.

| WR104 a răspuns:

Un sport foarte bun care merita incercat de cat mai multe persoane, mie imi place e frumos si te formeaza ca si caracter.
Succes!

| sabin89 a răspuns:

Am o parere proasta. La fel ca si despre box.

| cristiiiiiii a răspuns:

Este un sport destul de dur dar frumos in acelasi timp. te invata sa fi disciplinat si sa lucrezi in echipa

| para001 a răspuns:

E calumea rugby-ul

| para001 a răspuns:

E calumea

| xDaaNyy a răspuns:

Mda, te invata mai multe lucruri, te mentine in forma disciplina e OK doar ca la meciuri disciplina nu prea conteaza, trebuie sa fi dur si sa lucrezi in echipa!

| ReDJoKeR a răspuns:

Mai Mircea.
Rugbyul este un sport in care inveti multe si este si foarte disciplinat.Eu unu iti sugerez daca vrei sa te apuci, este foarte frumos dar si foarte dureros.In special contactul.Eu unu fac rugby si imi place...
Deci apucate frate...nu ai ce pierde

| andries221 a răspuns:

Este un spurt dur care necesita multa forta.conteaza mult pasele si gandirea logica uneori.