| Roberto_6221 a întrebat:

Ce pasi trebuie sa urmez ca sa devin Profesor de sport sau Antrenor de Fotbal?
Merge si daca termin un Liceu de Filologie?

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Nu conteaza profilul. poti merge si daca ai terminat un liceu agricol.rolling on the floorbacul sa il ai.

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Dupa bac, dai admitere la o facultate de profil[academia nationala pentru ed.fizica si sport-ANEFS-,sau alta facultate de sport]pentru profesor, si Scoala Nationala de Antrenori, pentru antrnor

| Roberto_6221 explică (pentru a1doru):

Si daca termin un profil de Filologie?

| a1doru a răspuns (pentru Roberto_6221):

Nu conteaza profilul. poti merge si daca ai terminat un liceu agricol.rolling on the floorbacul sa il ai.

| Naze a răspuns:

Nu daca termini liceul de filologie o sa devi prof de engleza sau translator sau ceva dar legat de romana si limbi straine depinde care vrei sa le practici! La sfarsit de clasa a 8 mai pe la inceputu lu a 9 sau in vacanta ma rog in aceea perioada se dau niste probe pentru a intra la profil sportiv la handball, ma rog...si depinde daca iei si fara medie daca treci acele probe iei si la facultate ia in calcul ce profil ai facut la liceu si acolo in facultate tot profil de gen sport si dupa poti deveni prof de sport

| Naze a răspuns:

Frate conteaza si profilu!