| FcSb_Gaby_1999_M7ze a întrebat:

Ce pot face pentru a avea un abdomen cat de cat, perfect(Varsta 15 ani).Dau funda

7 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Sport, nu-i evident?

| robi1990 a răspuns:

Flotari

| Rozaliul a răspuns (pentru robi1990):

Deci cred ca raspunsul tau e cel mai prost posibil! Cu flotarile faci piept, umeri, brate dar in niciun caz abdomen.

| robi1990 a răspuns (pentru Rozaliul):

Bine ma am gresit, uite aici:

https://www.youtube.com/watch?v=jyQXQbFH3P0

| UngureanuR a răspuns:

Eu am 15 ani si m-am gandit sa merg la sala, zilele urmatoare voi merge sa-mi fac un abonament care se plateste luna de luna si imi voi lucra abdomenul, bicepsul, tricepsul, etc... Iti recomand si tie, dar! Daca nu-ti permiti poti face exercitii pe care le poate face toata lumea: flotari, genoflexuni, ABDOMENE... Creeazati o dieta bogata in fructe si legume, bea cel putin 2 litrii pe apa pe zi. Sper ca te-am ajutat!

| Crym a răspuns:

Pai, in primul rand sa te apuci de sala, la 15 ani nu e recomandat sa faci sala zi de zi. daca nu ai facut sala niciodata, poti sa incepi sa faci de 3 ori pe saptamana si sa nu incepi in forta. Iei usor cate usor, faci o mica incalzire, alergi 15-20 minute pe banda, si pentru a face brate si abdomen nu incepe cu greutati enorme ( 50-60 kg) incepe cu 20 pentru 5 minute, alte 25 pentru 10 minute si nu face 15-20 minute doar brate/picioare/piept/abdomen, alterneaza-le. fa intr-o zi brate 5 minute, piept 5, picioare 5, abdomen 5-10. Si inainte sa pleci mai fa inca 10 minute de banda. In alta zi poti mari greutatile cu 5-10 kg, depinde cum te simti si cat crezi tu ca e capacitatea ta. Poti si seara inainte de culcare se mai faci cateva abdomene, flotari, genoflexiuni, oricum vei avea febra si ca sa diminuezi febra, inainte sa te culci fa un dus fierbinte, apoi ia o aspirina sau daca nu iti plac pastilele poti sa bei cu pahar cu lapte caldut si o lingurita de miere. Si nu iti inchipui sa vei ajunge in 2-3 luni cum vrei tu. Pentru a avea un abdomen perfect trebuie sa tragi tare jumatate de an sau chiar mai mult. Si inca un sfat, nu lua steroizi, e cea mai mare prostie. Dea steroizi doar te umfli, nu vei avea forta absolut deloc. Vei parea doar un baiat macho si bine facut si daca vei face exces de ele risti sa faci ruptura musculara ca acesti steroizi iti fac masa musculara sensibila. Asa ca mai bine baga sala in tine decat steroizi.
Sper sa rausesti, spor la treaba!

| antoniomariusbeatbox a răspuns:

Sala, sala, abdomene, renunța la. Dulciuri o perioada si nu uita abdomene cat mai multe. Funda?