| Titi_Mira_2000 a întrebat:

Ce probe trebuie sa dai ca sa intri in LPS(Liceul cu program sportiv) la atletism?

1 răspuns:
| MoruAndrei a răspuns:

Triatlon A sau B la alegere:
Triatlonul „A" – 60m.p. cu start de sus; săritură în lungime cu elan; 800m.p. Triatlonul „B": 60 m.p. cu start de jos; săritură în lungime cu elan; aruncarea mingii de oină la distanţă
B.probe specifice – o probă la alegere din: 100 m.p., 200 m.p.,
800 m.p., 2000 m.p. F/3000 m.p.B, 80 m.g. F/90 m.g. B, 200 m.g., 1500 m. obst., marş 3Km F/5Km B, săritura în înălţime, săritura în lungime, săritura cu prăjina, aruncare greutate, aruncare disc, aruncare suliţă, aruncare ciocan.