| AlexxAlx98 a întrebat:

Ce proteine/ceva pentru creșterea masei musculare imi recomandați de 325 lei pe luna? (Eu ma gândeam la niște GFX-8 si niste alune. 100g alune = 25g proteine, 2 porții/zi GFX = 75g proteine)+ ce mai mănânc sa ajung la 160-200g/zi proteine.
Ce ziceți? (Eu am 17 ani, 1.79m si 60 kg.)
Si mai am alta întrebare: in cat timp asimileaza/consumă corpul 30-40g proteine? (Ca sa stiu odată la cat timp să le iau/mănânc. sa-mi fac un program)

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Eu zic sa iti faci un "program" de alimentatie sanatoasa, in cazul in care stii ce inseamna asa ceva. cunosc din aceeia ce mananca doze intregi de proteine si cand trebuie sa faca efort sunt precum legumele. asa ca inainte sa pari ca cei din reviste si bun de nimic in ceea ce priveste un efort fizic, mai bine duci o viata sanatoasa, chiar daca e de moda sa inghiti tot felul de idiotenii.