| ionutisac a întrebat:

Ce proteine trebuie sa iau la 1.75, 90kg, pentru masa musculara?

Răspuns Câştigător
| ubox7007 a răspuns:

Nu, dar 90 kg 1, 75m si nu stie nici macar de ce proteine are nevoie, e un pic cam clar, ca cea mai buna metoda de a arata "fitness" sau ca un culturist mai fara muschi este aceea de a da jos grasimea, nu de a cumpara proteine, adevarat raspunsul meu este cam dur, dar corect.

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Ți le recomand pe acestea sunt foarte bune: http://www.proteineonline.ro/......p-525.html

| ubox7007 a răspuns:

Cred ca joggingul si mancatul mai putin ar fi cea mai buna proteina pentru tine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ubox7007):

Nu cresti in masa musculara mancand mai putin.

| RAY a răspuns (pentru ubox7007):

Prin fitness sti ca pierzi masa musculara nu?

| RAY a răspuns (pentru ubox7007):

Esti obez, ai nevoie de proteine ca sa isi tina de foame ca sa manci mai putin, eu am o curiozitate proteinele astea ce fac? eu sunt un carnivor dar pana n-am facut culturism nu am facut masa musculara, tu trebuie sa faci deficit caloric + sport, poti incepe cu ceva usor ca apoi sa faci mai mult

dimineata proteine
dupa masa proteine+carbo + grasimi
seara carbo

| FitMan a răspuns (pentru ubox7007):

Daca isi cumpara "proteine" inseamna ca nu o sa poata slabi? Daca tot recomanzi omului sa dea jos grasimea, de ce nu ii recomanzi sa ia proteine? Pentru a pastra masa muscualara, e nevoie de un aport mai ridicat de proteine decat in mod normal pentru a pastra masa musculara in perioada de slabit, ceea ce pariez ca o sa ii fie foarte greu tinand cont greutatea lui. Crezi ca o sa poata lua doar din alimentatie cam 180 de grame de proteine/ zi? Mai baga o fisa si regandeste-ti raspunsul! Bafta!

| ubox7007 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu, dar 90 kg 1, 75m si nu stie nici macar de ce proteine are nevoie, e un pic cam clar, ca cea mai buna metoda de a arata "fitness" sau ca un culturist mai fara muschi este aceea de a da jos grasimea, nu de a cumpara proteine, adevarat raspunsul meu este cam dur, dar corect.

| Trandafir_Radu_1980 a răspuns:

Gasesti informatii complete pe Sportaholic www.sportaholic.ro