| Catalinlupu23 a întrebat:

Ce să aleg dintre sala(1 luna) si gantere de 10kg?

15 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

O luna la sala e fix nimic, la sala te gindesti, daca e sa faci ceva serios, de la 6 luni in sus. Asa ca, ganterele sunt cea mai buna optiune, te vor tine toata viata, fara costuri.

| darrio2007 a răspuns:

Sala, normal. Ai mai multe aparate la care poti lucra. Eventual si vreun indrumator.

| RAY a răspuns:

Sala + un antrenor personal,conteaza foarte mult asta, el stie nutriție, cum sa faci corect excertitile, un program si un regim alimentar, si eu am doua gantere de 10kg asa de plictiseala e ok si alea dar daca vrei ceva serios mergi la sala

| aXy99 a răspuns:

Ganterele de 10kg pentru ca le poti folosi mai mult timp. Dar mai bine te duci la sala chiar daca e mai scump.

| Ineys a răspuns:

Sala. Dupa o luna mai cumperi una si tot asa. Nu faci nici un rau daca dai banii pe abonament la sala. Mai bine asa decat pe alte prostii.

| siriusblack98 a răspuns:

Gantere, pentru ca alea iti raman si peste 10 ani. Asa 1 luna de sala este nimic daca apoi mai vezi bani de sala peste 3-6 luni de zile. Cumperi ganterele, cauti pe net exercitii (recomand Angel Fitness) si te antrenezi acasa pana ai banuti sa mergi la sala mereu. Eu unul asa am procedat acum 10 ani cand m-am apucat de bodybuilding.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca n-ai mai facut nici un exercitiu, merg gantere si se vad rezultate daca te tii de ele (am facut ceva muschi cand am ajuns la 300 repetari per mana per set per 10kg, dar dupa, nu s-a mai vazut nimic). Daca n-ai facut sala sau sport, probabil e inutil sa mergi la sala deoarece prima luna mai mult iti ia banii degeaba, te ia ca si cand ai fi bibelou de sticla. Pe urma, dupa ce faci toate exercitiile calumea cu gantera, alergi ceva, mergi, genoflexiuni, flotari etc. acasa, e recomandat la sala, aparatura devenind din ce in ce mai scumpa si merita mai mult abonamentul (iesi ieftin).

| Sekim a răspuns:

Salut
Pai la sala ai de toate, gantere, prese, benzi etc. Unde e logica in intrebarea asta? Normal ca sala 1 luna. Succes la sala.
See youwinking

| aXy99 a răspuns (pentru Sekim):

O luna la sala e egala cu 0 daca te lasi de tot ulterior. Cu ganterele se poate antrena cativa ani. Chiar daca antrenamentele cu gantere nu se compara cu cele de la sala.

| Sekim a răspuns (pentru aXy99):

Asta da, dar daca are bani de gantere sa zicem 100 lei, poate sa isi faca abonament pe o luna, poate doua. daca e minor poate si cu alocatia se mai duce la sala, cine stie.

Răspuns utilizator avertizat
| ruddy a răspuns:

Sala toata viata.

| Lowkee a răspuns:

Daca vrei sa ai muschi si altundeva in afara de brate, du-te la sala.

| Unev a răspuns:

Gantere,te antrenezi acasă.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Unev):

Antrenament acasa = pierdere de timp, doar copiii mici si firavi fac antrenamente acasa "pentru muschi"