| Lolkkk a întrebat:

Ce sa fac, joc bine portar si am ocazia sa ma duc la o echipă de fotbal la anul dar imi place atacantul, dar la portar sunt talentat, va rog o soluție?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Solutia vine numai de la anternorul care te testeaza si te selecteaza.
Mergi la un club sportiv, sa fii testat intai si te va indruma anternorul, la pozitia care este cea mai buna pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la echipa la care vrei sa joci și le și spui ca ai talent și ai vrea sa te înscri la acel club de fotbal sa dai proba. Ca portar trebuie sa fi înalt.
Dacă ești sub 14 ani ai o șansă să te bage în seama, mai ales dacă ești înalt. Dacă ai peste 17 nu prea mai ai șanse.
Te baga la antranamente și dacă confirmi te baga titular sau rezerva după ce îți face niște analize medicale sa vadă cum stai cu inima; dacă nu ai nici o problema îți face legitimație și te baga în meciuri.
Dacă nu ești înalt nu prea ai șanse ca portar, ci ca atacant asa cum mentionai chiar tu.

Te duci insistent la acel club și le spui ca ai potential, sa te bage la antranamente și probe.
Succes.

| Lolkkk explică (pentru anonim_4396):

Treaba este ca nu e un club e doar o echipă si au atacantii dar au decat un portar

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lolkkk):

Dacă au doar un portar au nevoie și de o rezerva, asa ca ai o șansă. Cu timpul daca dai randament poți fi ales ca titular în poarta.