| alinel0808 a întrebat:

Ce sa fac la sala ca incepator, pe zile serii tot vreau! funda!

3 răspunsuri:
| Cassyvalcea a răspuns:

Eu am facut circuit o luna intreaga un pic din toate in fiecare zi,dupa am inceput incet incet sa fac pe grupe gen : luni abdomen piept, marti gambe picioare, miercuri poti face pauza sau faci spate, joi umeri si trapez, vineri brate sau poti face pipt biceps si spate triceps si sunt foarte multumit si in ziua de azi dupa 3 ani spor tongue acum fac 4 zile pe sapt luni, marti, pauza miercuri, joi si vineri

| SiLaS a răspuns (pentru Cassyvalcea):

3 ani ai facut prostia asta de antrenament? Imi place cum combini pieptul cu abdomenul dar cel mai mult m-a amuzat"gambe picioare"nu e evident ca gambele intra la categoria picioare sau suntem copii mici care nu stiu ce vorbesc aiurea pentru ca toti copii combina piept+biceps si spate+triceps ceea ce inseamna o prostie.

| SiLaS a răspuns:

Program pentru incepator:
Ziua1 : Spate
Ziua2 : Piept
Ziua3 : Picioare+Umeri
Ziua4 : Brate
La fiecare aparat faci 4x8-12 si cam 3-4 aparate pentru fiecare grupa de muschi.Ai grija la alimentatie si documeneaza-te bine pentru ca fara ea nu vei ajunge nicaieri.Bafta!