| stefanyparis a întrebat:

Ce sa fac sa am un abdomen plat in maimx o luna ..as vrea sa mai pun kilograme dar vreau un abdomen plat!
mentionez ca nu am unde sa ma duc sa alerg pentru ca locuiesc in centrul orasului!
funda **

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

300 de abdomene pe zi = supra-antrenament. Abdomenul se lucreaza de maxim 2 ori pe saptamana, mai citeste. Cum faci tu mai mult rau iti faci si iti si fortezi coloana in zona lombara.
Si adauga si ridicari de picioare, pentru zona inferioara a abdomenului

5 răspunsuri:
| capricc a răspuns:

Incearca un antrenament localizat doar in zona abdomenului si ai grija la alimentatie. bea suficienta apa. antrenamente localizate: http://www.capricciosa.ro/garantat-abdomenul-mult-visat/

| EkaBuBu a răspuns:

Pai ca orice om poti face abdomene ii foarte foarte tare eu am patratele si am ajuns la 300 de abdomene pe zi dar trebuie sa te mentii cu acele abdomene. Daca faci doar ocazional nu vei obtine nimichappyFunda?

| EkaBuBu a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu fac 300 seara 300 dimineata ci 150 dimineata 150 seara si pana acum nu am avut dureri si am patratelele si fac asta de aproximativ un an deci e ok

| Cosmin86 a răspuns (pentru EkaBuBu):

Supra-antrenament nu inseamna sa ai dureri, citeste pe net despre asta sau intreaba un medic sportiv.
Si ca sa ai patratele e suficient sa fi foarte slaba, cunosc oameni cu patratele care nu fac abdomene DELOC de ani de zile, depinde cat de mari le vrei.

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru Cosmin86):

Corect!

| Cosmin86 a răspuns (pentru EkaBuBu):

300 de abdomene pe zi = supra-antrenament. Abdomenul se lucreaza de maxim 2 ori pe saptamana, mai citeste. Cum faci tu mai mult rau iti faci si iti si fortezi coloana in zona lombara.
Si adauga si ridicari de picioare, pentru zona inferioara a abdomenului