| barbuBogdan a întrebat:

Ce se intampla daca beau testosteron in loc sa l injectez? are vreun efect?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se intampla nimic, il elimini prin scaun fara sa aiba vreun efect in corpul tau, fiind inutil.
Se injecteaza pentru ca trebuie sa intre in cirucuitul sanguin, ca sa-si faca efectul, altfel nu are nici un efect.

1 răspuns:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Banuiesc ca te referi la fiolele de testosteron enantat de 250mg si 1 ml. Daca il inghiti se va absorbi la nivelul tubului digestiv si apoi va fi metabolizat de ficat cu rezultatul final ca vei avea o crestere foarte mare in timp scurt a concentratiei de testosteron in sange. Nu stiu la ce valori maxime se poate ajunge si ce efecte asupra sanatatii poate avea (nu sunt medic). In orice caz testosteronul nu se (mai) administreaza pe cale orala tocmai pentru ca s-a constatat ca este toxic pentru ficat. In plus cum o fiola are o doza mare de testosteron (o fiola la 2-3 saptamani este suficienta pentru a transforma si mentine un corp feminin intr-unul masculin) este clar ca nu este o idee buna sa faci asta.