| Prs_Florin_1995 a întrebat:

Ce se intampla daca merg in fiecare zi la sala? Ce lucruri nedorite se pot intampla? Si as vrea sa stiu, daca, tipul asta de activitate, implica slabirea organismului?

Răspuns Câştigător
| Goldenboy97 a răspuns:

Nu slabeste organismul, din contra il intareste. Atata timp cat il supui la un efort organismul se va adapta, desigur tu trebui sa-l hranesti pentru a se reface alfel se va "manca singur". Ai nevoie de 2 zile de odihna pentru refacere.
Iti zic eu slabirea organismul apare cand nu este hranit corespunzator (ca majoritatea adolescentilor,slabi, cu tigarea in mana, fast food, prajituri, somn insuficient) aici apare slabirea organismului si predispunerea lui la diverse boli, afectiuni.
In concluzie ai grija la alimentatie si neaparat 2 zile de odihna.

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Te supraantrezi si progresezi mai lent si mai prost.

mai documenteaza-te si tu