| VrRos71 a întrebat:

Ce se intampla daca primești un pumn ușor vs ce se întâmplă dacă primești un pumn tare (în nas), la box.
De la pumnul ușor se poate stramba nasul?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde unde primesti pumnul.
Daca este in nas, iti rupe cartilagiul si ramai cu nasul stramb, pe veci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista o singura varianta! laughing) dc nu iti fwti singur un pumn în nas și o sa afli! laughing)

| VrRos71 explică (pentru anonim_4396):

E o întrebare, poate știu ce-i care au experienta sau au practicat boxul.

| Cehoslovacia a răspuns (pentru VrRos71):

Prima data cand am intrat la sparring, recent sa zic, am primit ca n-am fost atent un pumn cam de intensitate medie in nas si mi-a curs putin sange, de atunci mi-am invatat lectia de fiecare data cand intru la sparring sa belesc ochii ca daca nu belesc altceva, mintea bate forta in sportul astawinking
daca primesti unul usor, nu patesti nimic in cele mai multe dintre cazuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la pumnul usor nasul iti poate sangera dar sa nu se strambe. O lovitura puternica in nas intr-adevar il poate stramba.