| anonim_4396 a întrebat:

Ce se va întâmpla cu echipa Dinamo dacă va retrograda? Este in stare sa întoarcă rezultatul cu U Cluj? Sau ia bătaie și acasă/fac egal? Va dispărea dacă va retrograda?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se va intampla ce va hotari patronul, respectiv continua in Liga a II-a sau se desfiinteaza.
Este greu de crezut ca o sa castige la cel putin 3 goluri diferenta dar mai exista si miracole.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Ar fi un păcat mare sa dispară Dinamo, fotbalul Românesc nu ar mai fi la fel

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot ce se poate, retrogradarea nu inseamna neaparat disparitie, daca va fi finanta pot promova repede in Liga I-a.

| timidu89 a răspuns:

Sigur nu face mai mult de un egal. Cu investitorii e greu, daca nici Rapidul nu a gasit decat greu de tot? E posibil sa dispara de tot sau sa inceapa de la 0. De atata vreme nu au gasit pe cineva sa bage bani? Singura salvare e sa bage bani Lucescu senior si Borcea. Altii nu vad se se inghesuie. Mie mi indiferent daca dispare sau nu Dinamo tongue Imi pare rau de Pandurii, Vaslui si Gaz Metan. Chiar si de Urziceni, in scurta istorie a lor au facut si performante in Europa.

| Irina2o0 a răspuns:

Bai. Dinamo.a retrogradat dat este in prezent in play off si are șanse să promoveze