| girl12 a întrebat:

Ce sport ajuta la cresterea masei musculare la picioare?

7 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Ciclismul. Garantat. Incepi cu trasee scurte, apoi cresti treptat lungimea acestora. Dupa ce capeti un pic de experienta, nu fa doar "plimbari", ci incearca sa fortezi putin, spre exemplu incearca sa faci un traseu din ce in ce mai repede sau abordeaza unul care include urcari si pante multe. Schimbarile nu vor aparea peste noapte, iti dai seama, insa rezultatele vor fi pe masura happy
Ca sa-ti vina mai usor, cauta un club al biciclistilor in orasul tau. Membrii acestuia te vor indruma, vor organiza trasee de diferite grade de dificultate si vei avea cu cine sa iesi, avand in vedere ca acesta este un sport de socializare.
Numai bine!

| crisS a răspuns:

Mie inotul mi-a modelat frumos picioarele.E sanatos si te ajuta la mentinerea in forma a intregului organism.

| ツDiana a răspuns:

Handbalul si inotul.

| SasukeCS2 a răspuns:

Football

| vr6 a răspuns:

Stii, e o vorba "Mersul pe jos, face piciorul frumos", Alergatul, mersul pe jos si urcatul scarilor ajuta cel mai mult, daca vrei mai mult poti face antrenamente pentru asa ceva la sala de forta, succes

| SmoKeToxic a răspuns:

Niciun handbal si nici un inot. Un baiat de la mine din sat are muschi la maini, picioare si patratel si nu se duce la sala. Este mai sarac si el stii ce face? Pai sa-ti spun, taie lemne, cara saci cu grau si a facut muschi.

| Iuliana_Andreea_1982 a răspuns:

Inot, gimnastica