| aleee5262 a întrebat:

Ce sporturi recomandati daca am o scolioza usoara? Pe langa inot.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Definitiv recomand schimbarea saltei patului, fiindca are o mare parte de vina pentru coloana starmba.
Ai nevoie de o saltea foarte rigida, dura, in in care sa dormi de acum inainte.
La fiecare ora de stat pe scaun ai obligatia sa te ridic 10 minute sis a faci exercitiid e intindere a spatelui.
In ce priveste purtatul gentii sau a unei sacose grele, se prefera purtatul in sapte, pe mijloc, sau folosirea unei genti cu role, pe care o tragi dupa tine.
Cat privesc exercitiile, cei de la recuperarea medicala iti vor explioca si arata, ce trebuei sa faci.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Gimnastică medicală recomandată de medic.

| Werrich a răspuns:

Kinetoterapie, acvaterapie, exercitii de recupare medicala.

| Ioanaoana2007 a răspuns:

Nu stiu