Întrebare recomandată | adriana73 a întrebat:

Ce sunt exercitiile stretching? Cu ce te ajuta ele?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt exerciţii de întindere, cum s-ar traduce pe româneşte.
Datorită lor, membrele tale devin mai flexibile şi combat rigiditarea musculară.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact și sunt recomandate și după antrenament să întinzi muschii lucrați

| troleibuz a răspuns:

Intinderi. Sunt recomandate pentru incalzire inainte de antrenament si relaxarea muschilor dupa antrenament ca sa nu fci febra.

| Dana2103 a răspuns:

Pentru tonifiere, definire, flexibilitate, cresterea fortei musculare
Dar nu vei avea mari rezultate daca vrei sa cresti in masa musculara, dureaza ani si depinde de la om la om
Asta daca nu folosesti steroizi

| Dana2103 a răspuns:

Cu rezistenta si forta

| Michaeel a răspuns:

Te ajuta sa ai picioare mai tonifiate sau la flexibilitate.