| CPR a întrebat:

Ce supliment cu aminoacizi recomandati pentru cresterea in masa musculara?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Amino iei cand vrei sa slabesti si sa-ti mentii masa musculara.

Daca vrei sa cresti ai nevoie de un weight gainer, bazat mai mult pe carbohidrati si cu ceva proteine si eventual o creatina ca pre-antrenament.

De amino n-ai nevoie deloc. Daca vrei neaparat amino, ia BCAA sau glutamina, pentru refacere dupa antrenamente dure ( daca ai nevoie ).

3 răspunsuri:
| feraryyy78 a răspuns:

Nu iti recomand asa ceva, cea mai buna modalitate este sa faci sport.

| Cosmin86 a răspuns (pentru feraryyy78):

N-ai nicio treaba cu sportul, nu? laughing

| CPR explică (pentru Cosmin86):

hee hee Cosmin, din toata comunitatea tu esti una dintre cele mai informate persoane capabile sa vorbeasca despre suplimente, deci ce ai putea sa-mi recomanzi?
Pot creste numai cu aminoacizi sau mai este nevoie si de alte suplimente pe langa ei?

| Cosmin86 a răspuns (pentru CPR):

Amino iei cand vrei sa slabesti si sa-ti mentii masa musculara.

Daca vrei sa cresti ai nevoie de un weight gainer, bazat mai mult pe carbohidrati si cu ceva proteine si eventual o creatina ca pre-antrenament.

De amino n-ai nevoie deloc. Daca vrei neaparat amino, ia BCAA sau glutamina, pentru refacere dupa antrenamente dure ( daca ai nevoie ).